Rozpoczynamy współpracę z Polskim Związkiem Niewidomych

Polski Związek Niewidomych

Polski Związek Niewidomych wesprze nasz nas projekt! Dzięki współpracy z PZN będziemy w stanie zwrócić większą uwagę także na problemy osób dotkniętych niepełnosprawnością sensoryczną (osoby mające problemy ze wzrokiem lub słuchem).

Zima to okres, który wykorzystujemy głównie na planowanie nowych inicjatyw i rozmowy z organizacjami, które chcielibyśmy zachęcić do współpracy z nami w ramach Warszawskiej Mapy Barier. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zaczęliśmy współpracę z  organizacją reprezentującą kolejną grupę mieszkańców Warszawy.

Do tej pory poruszanie się po stolicy i utrudnienia dla osób niewidomych nie były dla nas tematem osobnych akcji, staraliśmy się jednak pamiętać o specyficznych potrzebach tej grupy użytkowników przestrzeni. Dzięki współpracy z PZN sprawdzimy wiosną dostępność transportu publicznego dla osób mających problemy ze wzrokiem. Planujemy także inne działania na rzecz osób niewidomych. Wszystkim zainteresowanym polecamy także blog Michała Dębca moimioczami.pl, gdzie można znaleźć wiele ciekawych informacji związanych przede wszystkim z dostępnością przestrzeni dla osób niewidomych.