SISKOM wśród założycieli Federacji Kółeczkowej – zaproszenie na spotkanie inauguracyjne

logo federacji koleczkowej

Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników Warszawskiej Mapy Barier na uroczystość inauguracji Federacji Kółeczkowej, które odbędzie się jutro, tj. 17 maja przy okazji otwarcia lokalu Fundacji Mama Mama Cafe przy ulicy Wilczej 27b.

Przez ostatni rok razem z Towarzystwem Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, Zielonym Mazowszem, Fundacją TUS oraz Fundacją Mama odbyli szereg spotkań, gdzie dyskutowaliśmy o tym jak zapewnić miasto przyjazne wszystkim z nas, zarówno rowerzystom jak i rodzicom z dziećmi oraz osobom niepełnosprawnym. Łączą nas kółeczka, stąd Federacja Kółeczkowa. Naszą wspólną wizję spisaliśmy i publikujemy w 2 dokomentach, do których linki znajdują się na dole strony: manifeście oraz celach. Zachęcamy do ściągnięcia i obejrzenia. Chcemy, aby w czasie szybkiego rozwoju Warszawa nie zapominała o tych, którzy są najbardziej narażeni na wykluczenie przestrzenne,

Naszą ambicją jest uczestniczenie w procesie projektowania przestrzeni publicznej i wyłapywanie pomyłek i błędów projektantów jeszcze w fazie konceptualnej.

 

 

 

Poniżej fragment zaproszenia Fundacji Mama.

W dniu otwarcia MaMa Cafe nastąpi również oficjalne podpisanie Federacji Kółeczkowej, którą współtworzą: Fundacja MaMa, Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza, Masa Krytyczna Zielonego Mazowsza, „Niepełnosprawnik” Fundacji TUS, „Mapa BarierSISKOM.

Jesteśmy otwartym ruchem stworzonym przez organizacje i mieszkańców Warszawy, którym bliska jest idea uniwersalnego projektowania miasta. Nazwa wywodzi się od sposobu poruszania się osób, które czują się częściowo wykluczone z prawa do swobodnego korzystania z przestrzeni miejskiej. Kółka łączą osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach, rodziców przewożących dzieci w wózkach, osoby starsze oraz rowerzystów.

Zadaniem Federacji Kółeczkowej będzie podjęcie debaty nad ustanowieniem podstawowych standardów dla otwartej przestrzeni miejskiej Warszawy, które będą podstawą dla stworzenia zasad uniwersalnej przestrzeni miejskiej dostępnej dla wszystkich użytkowników. Będziemy promować ideę uniwersalnego projektowania miasta, budować platformę współpracy między organizacjami i na rzecz otwartej, dostępnej przestrzeni, inicjować powstawanie standardów projektowych dla uniwersalnej przestrzeni publicznej, wymieniać się doświadczeniami i wspierać rozwój Warszawskiej Mapy Barier i Listy Miejsc Dostępnych.

Linki:

Link do wydarzenia na facebook

Link do opisu eventu na stronie Fundacji Mama

Manifest Federacji Kółeczkowej

Cele Federacji Kółeczkowej

Zapraszamy!