Nowe niskopodłogowce w Warszawie

solaris

Do Warszawy dociera najnowsza partia autobusów zamówiona przez władze miasta. Łącznie zakupiono 168 autobusów, z czego 148 to znane Warszawiakom Solarisy, a 20 to wozy nowej marki w Warszawie: Solbus. . Wszystkie wyposażone będą m. in. w klimatyzację, system zapowiedzi głosowych przystanków, elektroniczne tablice wyświetlające trasę. Ponadto 4 autobusy będą posiadały ekologiczny napęd hybrydowy, złożony z silnika elektrycznego i spalinowego. Taka kombinacja pozwala ograniczyć emisję spalin i zużycie paliwa.

Dzięki nowym autobusom uda się ograniczyć ilość wysokopodłogowych autobusów marki Ikarus kursujących po mieście. Jednak, mimo zapowiedzi Ratusza, nie uda się zapewnić 100% niskospodłogowych autobusów przed Euro 2012. Będzie to możliwe dopiero jesienią po kolejnej dostawie nowych wozów.

Poniżej film prezentujący wnętrze jednego z warszawskich Solarisów i system informacji pasażerskiej. Tak samo będzie wyglądało wnętrze nowych niskopodłogowców.

Nowe autobusy to tylko jedna z licznych inwestycji w tabor w najbliższym czasie w Warszawie. Trwają także dostawy nowych tramwajów oraz nowych pociągów. Szczegóły w artykule Krzysztofa Śmietany w Gazecie Stołecznej:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10630450,Nowe_pociagi__tramwaje__autobusy__Kiedy_znikna_Ikarusy_.html