Przejście dla pieszych przy Dworcu Centralnym – taksówkarze przeciw

centralny

Życie Warszawy przynosi zaskakujące wieści. Taksówkarzom nie podoba się pomysł pozostawienia przejścia dla pieszych na ulicy Emilii Plater na powierzchni. Zdaniem kierowców Taxi powoduje one dodatkowe problemy z wyjazdem z terenu stacji kolejowej.

Taksówkarzom polecamy więcej podróży, nie tylko na trasie Dworczec Centralny – Lotnisko Chopina. A podróżnym oznaczamy korzystanie z korporacji Sawa Taxi, która zainicjowała akcję. W całej Europie dąży się do tego, aby centrum udostępniać pieszym i ograniczać ruch samochodów. Nawet Taxi. Poza tym przejście podziemne nie posiada ułatwień dla wózków, co czyni je niedostępnym dla wielu osób. Przejście naziemne jest świetną alternatywą.

Kuriozalne wydają się także oskarżenia o utrudnianie życia taksówkarzom. Przypomnijmy: taksówki w Warszawie mogą jeździć zarówno po bus- pasach, jak i ulicach, gdzie ograniczono ruch samochodów – Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu. Cieszymy się, że Ratusz nie wycofuje się ze swojej decyzji, podjętej z powodu protestów Warszawiaków, w tym Zielonego Mazowsza.

O przejściu dla pieszych na ul. Emilii Plater pisaliśmy już wcześniej tutaj.