Uczestniczyliśmy w warsztatach Medialab na temat Open Street Map

mapa

W niedzielę odbyły się warsztaty Medialab Warszawa poświęcone projektowi Open Street Map. Opis projektu można znaleźć tutaj: http://labkit.pl/warsztaty-open-street-map-%E2%80%93-zrob-swoja-wlasna-mape/

Warsztaty były okazją do spotkania innych osób zainteresowanych tematyką tworzenia map przez użytkowników Internetu. We spotkaniu w sobotę wzięło udział 12 osób. Najpierw uczyliśmy się jak opisywać i zaznaczać punkty na mapie, potem zobaczyliśmy jak można robić zdjęcia miasta z wykorzystaniem latawca.

Liczymy, że będzie to także okazja do nawiązania współpracy ze społecznością OSM Polska. Planujemy przekazać nasze punkty do ogólnoświatowej bazy OSM, jednak nasz projekt będzie kontynuowany. Integracja baz pozwoli powiększyć grono użytkowników zebranych przez nas informacji oraz pomoże promować nasz projekt, także za granicą.

Warto przypomnieć, że od początku korzystamy z warstwy OpenStreetMap jako domyślnego podkładu dla naszej mapy barier, gdyż jest on dokładniejszy i częściej aktualizowany niż mapy Google.

Poniżej zdjęcia z soboty