Zaproszenie na happening na Dworcu Centralnym

Fundacja Mama

Fundacja Mama i TPSW zapraszają na happening 23 stycznia na Dworcu Centralnym pod tytułem: „Windą do nieba. Dworzec Centralny znowu w filmie Barei”

Oto szczegóły:

W poniedziałek 12:00 spotykamy się w hali głównej Dworca Centralnego (przy Rossmanie).Happening „Windą do nieba. Dworzec Centralny znowu w filmie Barei”
zapraszają Fundacja MaMa i Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza .

Dworzec Centralny przeszedł ostatnio kosztowny remont. Rzecznik PKP zapewniał, że obiekt będzie spełniać wszelkie standardy i będzie przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach i z wózkami dziecięcymi. W tym celu zamontował windy, którymi można dostać się na perony. Można, ale… trzeba tę usługę zamówić z 48-godzinnym wyprzedzeniem! Zwykłe naciśnięcie guzika nie wystarczy- dwa dni przed planowanym zjazdem na peron należy zadzwonić pod numer telefonu (22 47 46 016), pod którym można zamówić asystenta. Asystenta do naciśnięcia przycisku!!!

Czy naprawdę nie można zacząć poważnie traktować niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi? Nie chcemy korzystać ze stromych, niebezpiecznych i wiecznie zepsutych podjazdów, kiedy możemy jechać windą!

Dlatego też chcemy pokazać, jak trudno jest poruszać się na Dworcu-bądź z nami w poniedziałek, 23 stycznia, o 12.00 w hali głównej (przy Rossmanie).