Most Grota Roweckiego do remontu

grot-rowecki

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców północnej Warszawy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na modernizację Mostu Grota-Roweckiego. Było to możliwe dzięki decyzji Ministerstwa Finansów o przyznaniu niewykorzystanych środków zarezerwowanych na budowę dróg na modernizację trzydziestoletniego mostu. O planach wiadomo było już wcześniej, jednak dopiero dziś ogłoszono przetarg na remont przeprawy. Poniżej materiał filmowy Kuriera Warszawskiego TVP:

Komunikat GDKiA można przeczytać tutaj. Nas w szczególności cieszy fakt, że wśród zleconych prac znajdzie się nie tylko poszerzenie mostu do 5 pasów w każdym kierunku, ale także dostosowanie przeprawy „ruchu pieszego i rowerowego”. Poza mostem zostanie zmodernizowany odcinek węzła „Powązkowska” do węzła „Modlińska”, czyli brakujący odcinek w ciągu drogi S8. Zasięg tej oraz innych inwestycji można zobaczyć na stronie http://mapa.siskom.waw.pl/ , gdzie znajduje się Interaktywna Mapa Transportowa SISKOM.

Liczymy, że uda się poprawić komunikację pieszą i rowerową wzdłuż całego remontowanego odcinka. Na Warszawskiej Mapie Barier znajduje się w tym rejonie kilkadziesiąt utrudnień. Mamy nadzieję, że w 2014 będziemy mogli zmienić kolor punktów je z z fioletowego na zielony i powiedzieć, że nie stanowią one już kłopotów.

Na koniec zdjęcie jednej z barier na moście. Masywne słupy, do których przymocowane są drogowskazy, zwężają chodnik i utrudniają przejazd nie tylko rowerzystom:

zdjęcie pochodzi ze strony photo.bikestats.eu