Miejski rower w Warszawie – znamy więcej szczegółów

rower mapa barier

Gazeta Stołeczna w 2 artykułach opisuje szczegóły odnośnie wprowadzenia systemu roweru miejskiego w Warszawie. W tym miejscu opisano szczegóły systemu na Ursynowie, zaś w tym taryfy oraz terminy wdrożenia. O planach wdrożenia my pisaliśmy już w grudniu: http://mapabarier.siskom.waw.pl/?p=707.

Na podstawie ostatnich doniesień możemy podać kolejne szczegóły.System ma w początkowej fazie objąć Śródmieście, Bielany oraz Ursynów.

Lokalizacja stacji

Planowane przystanki na Ursynowie mają być umiejscowione w następujących lokalizacjach(źródło: warszawa.gazeta.pl):

Za osiem stacji ma zapłacić urząd dzielnicy, zaś za pięć- ZTM. Mamy nadzieję, że systemy będą ze sobą kompatybilne. Stacje na Ursynowie mają umożliwiać zwłaszcza sprawny dojazd do stacji metra, także z terenu SGGW. W centrum miasta ma powstać początkowo kilkadziesiąt stacji, których lokalizacje nie są jeszcze ustalone. System ma zacząć działać w sezonie letnim, a w 2013 osiągnąć liczbę 120 stacji.

Taryfa:

Koszty wypożyczenia mają kształtować się następująco:

  • Do 20 minut – za darmo,
  • Do godziny – 1 zł,
  • Druga godzina – 3 zł,
  • Trzecia – 5 zł,
  •  Czwarta i każda następna – 7 zł.

Plany na przyszłość

Na razie nie znamy dalszych planów rozwoju systemu. Nad własnym systemem pracowały także dzielnice Bemowo i Białołęka. Nie wiadomo, czy będą one kompatybilne z systemem miejskim.