Wiadukt nad S8 – IKEA chce rozmawiać

Niesprawna winda przy IKEI Targówek

Mamy dobre wiadomości. Pamiętacie naszą akcję wymierzoną w IKEA Targówek? Protestowaliśmy przeciwko bezczynności IKEI, która nie dba o swój wiadukt i tym samym utrudnia komunikację mieszkańcom okolicznych osiedli. Mieszkańcy osiedla Lewandów Leśny wciąż nie doczekali się wznowienia ruchu autobusów oraz naprawy windy. Okazuje się jednak, że IKEA zmieniła zdanie i chce rozmawiać o rozwiązaniu problemu z mieszkańcami władzami dzielnicy, miasta, GDDKiA. Do rozmów zaproszono również SISKOM.  Oficjalną odpowiedź IKEA Polska na pismo od wspólnoty mieszkaniowej możecie zobaczyć pod tym linkiem.

Przypomnijmy: problemem jest wiadukt nad Trasą S8, wybudowany pierwotnie jako dodatkowy dojazd do sklepu IKEA Targówek oraz innych obiektów handlowych. Wiaduktem zarządza IKEA i zabroniła na niego wjazdu miejskim autobusom. Problemem jest także notorycznie niesprawna winda. Więcej o całej sprawie pisaliśmy w poprzednich wpisach na ten temat:

http://mapabarier.siskom.waw.pl/ikea-targowek-i-niesprawna-winda-ciag-dalszy/

http://mapabarier.siskom.waw.pl/wiadukt-ikei-i-niedzialajaca-winda-o-chodzi/

Cieszymy się razem z mieszkańcami ze zmiany decyzji szwedzkiej firmy. Oczywiście do rozwiązania sprawy jeszcze daleka droga, ale pojawiło się światełko w tunelu. Będziemy Was informować o dalszych postępach.