Relacja ze spaceru po Mokotowie razem z Kulawawarszawa.pl.

Kulawa Warszawa logo

Ostatnio nawiązaliśmy współpracę z Izabelą Sopalską, autorką bloga Kulawawarszawa.pl. Iza bloguje dopiero od maja, a już dorobiła się dużego grona fanów na swoim profilu na Facebooku. Serdecznie polecamy Wam śledzenie także jej strony. Na początek wymieniliśmy się linkami, a w ostatni weekend wybraliśmy się na wspólny spacer po Mokotowie. Jego owocem są poniższe punkty (zrzut ekranu z Mapy Barier):

Do naszego zestawienia dodajemy 12 nowych punktów, w tym jeden przystanek autobusowy, jedną przeszkodę oraz 10 przejść na pieszych, z których 7 nie posiada obniżonych krawężników. Pozostałe 3 to niebezpieczne, naszym zdaniem przejścia dla pieszych przez 4 pasy ruchu, nie posiadające azylu na środku. Poniżej dokładnie opisujemy część punktów i przedstawiamy zdjęcia.

Skrzyżowanie ulic Malczewskiego i Joliot-Curie

 

Od strony zachodniej krawężniki nie zostały obniżone. Tym samy utrudniają dojazd do przystanków autobusowych. Z tego powody Iza zmuszona jest wjeżdżać wózkiem na jezdnię. Problem dotyczy 2 przejść w relacji wschód – zachód

 

Skrzyżowanie ulic Pułku Baszta i Joliot-Curie

 

Podobne problemy co powyżej, tylko dotyczą wschodniej strony. Utrudniony dojazd do przystanku autobusowego oraz ogólnie dojazd od domu do najbliższego ciągu komunikacyjnego wzdłuż Woronicza. Iza musi również tutaj wyjeźdżać wózkiem na ulicę. Problem dotyczy 2 przejść w relacji wschód – zachód

Północny chodnik wzdłuż ulicy Woronicza

 

Chociaż większość chodników wzdłuż ulicy Woronicza została wyremontowana, to nie dotyczy to północnego odcinka pomiędzy Joliot -Curie a Wołoską. Skutkuje to poważnymi problemami wszystkich, którzy nie mieszczą się na równym fragmencie. Obok jedna z większych dziur.

 

Pólnocne przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Wołoskiej i Woronicza

Po remoncie odwodnienie ulicy zostało uzyskane poprzez wycięcie głębokiego otworu wzdłuż krawężnika. To przykład skrajnej głupoty drogowców! Pierwszy raz spotykamy się z taką sytuacją.

 

 

Dojazd do Fundacji TUS

Punkty na zachód od Wołoskiej poważnie utrudniają dojazd do Fundacji TUS, naszego partnera, który prowadzi akcję Niepełnosprawnik. Mimo niedawnego remontu ulicy dojazd wózkiem do budynku nie poprawił się. Krawężniki nie zostały obniżone, a droga nie została wyrównana.

 

Dojazd do apartamentowca Woronicza Qbik

Dojazd znajduje się powyżej poziomu chodnika. W związku z tym wykonano zjazd na poziom chodnika, jednak jest on zbyt stromy dla wózków inwalidzkich. Zamierzamy poinformować o tym dewelopera i właściciela chodnika.

 

Dziękujemy Izie za wspólny spacer i obiecujemy, że będziemy kontynuować wspólne audyty architektoniczne. Już niedługo poinformujemy o istniejących przeszkodach Zarząd Dróg Miejskich w stosownym piśmie. Opublikujemy je na naszych stronach, tak, aby każdy wiedział jak pisać tego typu wnioski.