Przeprowadziliśmy warsztaty ze studentami APS

APS Mapa Barier

Dzisiaj w Akademii Pedagogiki Specjalnej imienia Marii Grzegorzewskiej mieliśmy okazję zaprezentować nasz projekt mapy barier a także opowiedzieć studentom o warszawskich barierach architektonicznych. Naszej prezentacji przysłuchiwały się bacznie 2 dwudziestoosobowe grupy słuchaczy uczęszczających na zajęcia Praca z osobami niepełnosprawnymi, prowadzonych przez panią mgr Martę Mikołajczyk.

W ramach naszej współpracy spotkamy się ze studentami jeszcze raz na spacerze poświęconym znajdowaniu i opisywaniu barier architektonicznych w przestrzeni miejskiej. Później studenci ruszą w teren w dwuosobowych grupach, aby zbadać dostępność miejsc, o których do tej pory wiemy niewiele. W ten sposób z naszej mapy zniknie choć część białych plam. Wszystkie nowe punkty naniesiemy na mapę. Jeśli ktoś z Was chce włączyć się w nasz projekt, skontaktujcie się z nami. Napiszcie maila, odezwiemy się i uzgodnimy szczegóły.

Nasza prezentacja jest już dostępna w dziale Dokumenty razem z innymi materiałami dotyczącymi tematyki barier architektonicznych.

Ciekawostka: Po naszych warsztatach w teren wyruszy około 40 osób. To mniej więcej tyle ile każdego dnia sprawdza w Warszawie bilety parkingowe w strefie płatnego parkowania:)