Miejski rower w Warszawie już 1 sierpnia!

Bemowo Bike

Jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji tego roku zostanie otwarta już niedługo. Już w sierpniu wystartuje w Warszawie system miejskiego roweru, obejmujący głównie Śródmieście oraz Bielany i Ursynów. Miejski rower w Warszawie będzie nosił nazwę Veturilo i będzie składał się z 55 stacji. Do dyspozycji zostanie oddane 1120 rowerów. System Warszawski będzie kompatybilny z Bemowo Bike, rozwijanym przez dzielnicę Bemowo systemem składającym się z 11 stacji.

Aby skorzystać z Veturilo, niezbędna będzie zarejestrować się na stronie internetowej systemu Bemowo Bike (www.bemowobike.pl) lub witrynie wypożyczalni Veturilo (www.veturilo.waw.pl), która zacznie działać w połowie lipca. Rejestrując się na stronie internetowej trzeba dokonać przedpłaty w wysokości 10 zł, można będzie zarejestrować się także przy użyciu karty kredytowej.

Jazda rowerem do 20 minut będzie bezpłatna. Za jazdę do godziny trzeba zapłacić złotówkę, druga godzina będzie kosztować 3 zł.

Przy dłuższym czasie wypożyczenia pojawią sie różnice w cenie. Trochę tańszy ma być Bemowo Bike. Maksymalny czas wypożyczenia będzie taki sam i będzie wynosił 12 godzin.

Wypożyczalnie będą miały różną wielkość i będą podobne do tych, które obsługują Bemowo Bike. Największa z nich powstanie przy ul. Traugutta naprzeciwko bramy kampusu Uniwersytetu Warszawskiego. Będzie tam miejsce na niespełna 70 rowerów. Inne duże stacje zlokalizowane będą także przy wyjściach z metra oraz przy innych ośrodkach akademickich, takich jak SGGW i UKSW.

Od marca 2013 pojawi się 70 kolejnych stacji i tysiąc nowych rowerów. Docelowo w stolicy będzie 125 stacji, wyposażonych w ponad dwa tysiące rowerów. Koszt inwestycji to 19 milionów złotych, które w całości zainkasuje operator systemu, firma Nextbike.

 

 

 

 

Więcej informacji w artykule na gazeta.pl